شخصی سازی:
  • رنگبندی:
  • سایز صفحه:

تیرچه و بلوک های تولید استان ایلام استاندارد نیستند

۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت:8:43:28صبح
تیرچه و بلوک های تولید استان ایلام استاندارد نیستند

نشست بررسی مشکلات استانداردسازی تیرچه و بلوک با حضور همتی مدیرکل استاندارد، کریمی معاون ارزیابی انطباق نمایندگان دادستانی، شهرداری و صمت و اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در محل دادستانی استان، شعبه ویژه استاندارد تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان ایلام، در این جلسه مهناز همتی مدیرکل استاندارد استان به موضوع الزام استانداردسازی مصالح ساختمانی تیرچه و بلوک و .. پرداخت و در خصوص روش غیر استاندارد ساخت خرپای فلزی تیرچه و تیرچه خرپایی توضیحاتی ارائه کرد.

همتی گفت: مطابق استاندارد شماره 1_2909 تولید خرپای تیرچه به صورت قوس الکترونیکی با الکترود دستی ممنوع است و این موضوع سالیان متوالی است که عنوان می شود اما متاسفانه با توجه به عدم وجود زیرساخت در استان تیرچه غیر استاندارد و ناایمن در ساخت و سازها کماکان مورد استفاده قرار می گیرد.

همتی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه در اواسط سال گذشته حرکت های مناسبی در راستای صنعتی سازی تیرچه انجام شده است، افزود: متاسفانه سرعت پیشرفت کار توسط صنعتگران بسیار کند بوده به طوری که هنوز این اداره کل موفق به صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد به دلیل عدم تولید محصول در واحدهای مربوطه نشده است.

در ادامه این جلسه نماینده دادستانی خواستار سرعت بخشیدن به مرحله تولید آزمایشی واحدهای صنعتی  تیرچه شد تا بتوان مقداری از دغدغه هاای بکارگیری مصالح غیر استاندارد کاسته شود.

در پایان، نماینده سازمان صمت نیز از اهتمام این سازمان در جهت تسریع در انجام دادن مراحل صدور مجوزهای تولید و و رفع موانع تولید آنها خبر داد.

در این جلسه مصوب شد که سازمان نظام مهندسی، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شهرداری ها و همه دستگاه های اجرایی، در ساخت و سازها در بکارگیری مصالح استاندارد از جمله تیرچه اهتمام و توجه ویژه داشته و مسئولین مربوطه را ملزم به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد نمایند.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها